Farnost Vinařice

Vinařice

Farní kostel sv. Jiljí, původ roku 1356, zachovaný gotický presbytář. Zařízení z roku 1781 od J. Turnovského, obraz od J. Kramolína. Kostel byl bohatě zdobený, na konci 20. století bohužel poškozen vykradením mnoha krásných soch. Bohoslužby pravidelně jednou za 14 dní.

V roce 2018 provedena oprava vnějšího pláště presbytáře a pilířů vstupní branky.

Břínkov

Kaple Panny Marie, pozdně barokní, s hezkým průčelím a zvonicí na střeše. Patří obci, bohoslužby se zde nekonají.

Divice

Kaple sv. Anny, zvenčí i zevnitř velmi zachovalá, bohoslužby výjimečné.

Dřevíč

Kaple sv. Václava, výjimečné místo, které je opředeno velkou historií. Původně barokní kostel, jehož loď byla ubouraná a presbytář upraven na kapli. Vnitřní zařízení rozkradeno. Bohoslužby výjimečné.

Hvížďalka

Obec nemá kapli.

Kocanda

Kaple neznámého zasvěcení ve vlastnictví obce.

Kozojedy

Kaple neznámého zasvěcení.

Smilovice

Uprostřed obce je kaple Panny Marie zasazená do ohradní zdi.

V horní části chmelnic se nalézá barokní socha sv. Markéty. Pobožnosti se zde nekonají.